web stats

Egyvilág

Kvantum világ

Ha mobilról nézed, a következő linken találsz egy rövidített, könnyebben olvasható változatot:

MOBIL VÁLTOZAT

Az alábbi írást letöltheted doc vagy pdf formátumban is. Először kattints a következő linkre, majd a megjelenő lapon, ahogy áll, a legfelső sorban válaszd ki, melyik formátumot szeretnéd. (Amit itt alább látsz, azok ugyanis képek, ezért nem lehet kijelölni a szöveget, nem lehet keresni benne, nem működnek a linkek, és kinyomtatni sem egyszerű. A letölthető dokumentumokban mindez működik.)

LETÖLTÉS ÉS TOVÁBBI FEJEZETEK

Ugyanott elmondhatod a véleményedet is róla, a „kérdőív”, a „fórum” vagy az „email” linkek segítségével. Ezenkívül rengeteg más tartalmas olvasnivalót is találsz – ez itt ugyanis egy nagyobb mű része, mely módszeresen, de azért érthetően elmagyarázza, hogyan működik a világ. A címoldalról kiindulva többet megtudhatsz róla.

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

1. oldal
2. oldal
3. oldal
4. oldal
5. oldal
6. oldal
7. oldal
8. oldal
9. oldal
10. oldal
11. oldal
12. oldal
13. oldal
14. oldal
15. oldal
16. oldal
17. oldal

A lapokon nem működnek a linkek, de ezek igen:

KérdőívFórumEmail

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

18. oldal

További olvasnivalók:

(Klikk a címekre)

Téma Tartalom Megjegyzés

Véletlenszerűség

A matematika és a valóság viszonya. A véletlenszerűség és a legfontosabb hozzá kapcsolódó fogalmak magyarázata, a véletlenszerűség néhány alapvető tulajdonsága és törvényszerűsége. A véletlen szerepe a világban és az ember életében. Ez egy közepesen hosszú, de meglehetősen kemény és gondolkozást igénylő téma. Több mély fogalom is tárgyalva van benne, melyek lényegének megértéséhez is meg kell dolgozni. Ilyenek például az okság, a determinizmus vagy a valószínűség. Ugyanakkor a véletlennek, kockázatoknak mind egyéni, mind társadalmi szinten ki vagyunk téve, ezért igen tanulságos lehet elolvasni.

Érdekes fizikai jelenségek

A hullámok, a fény, a hőmérséklet és még néhány fizikai jelenség tulajdonságai. Az itt leírt jelenségeket két részre lehet osztani. Vannak köztük specifikus jelenségek, melyek önmagukban fontosak. Ilyen a fény. Másrészt vannak az általános jelenségek, melyek több formában is megjelennek, melyek megismerésével sok különböző dolgot meg lehet érteni. Ilyenek a hullámok: sok közös van ugyanis például a víz, a hang és a fény hullámaiban. Közepesen hosszú, viszonylag elvont, de nem túl vészes téma.

Anyag, energia, erők

Mi az anyag, az energia, mik az erők és a kölcsönhatások? Ezek legfontosabb tulajdonságai. Ez egy elég rövid és érthető téma. Azt magyarázza el, hogy miből van az anyagi világ és mi mozgatja.

Továbbá közéleti aktualitásokra is szoktam reflektálni, a címlapon.
Azt is megnézheted, ha ide kattintasz.