web stats

Egyvilág

Szélmegoldások

Ha mobilról nézed, a következő linken találsz egy rövidített, könnyebben olvasható változatot:

MOBIL VÁLTOZAT

Az alábbi írást letöltheted doc vagy pdf formátumban is. Először kattints a következő linkre, majd a megjelenő lapon, ahogy áll, a legfelső sorban válaszd ki, melyik formátumot szeretnéd. (Amit itt alább látsz, azok ugyanis képek, ezért nem lehet kijelölni a szöveget, nem lehet keresni benne, nem működnek a linkek, és kinyomtatni sem egyszerű. A letölthető dokumentumokban mindez működik.)

LETÖLTÉS ÉS TOVÁBBI FEJEZETEK

Ugyanott elmondhatod a véleményedet is róla, a „kérdőív”, a „fórum” vagy az „email” linkek segítségével. Ezenkívül rengeteg más tartalmas olvasnivalót is találsz – ez itt ugyanis egy nagyobb mű része, mely módszeresen, de azért érthetően elmagyarázza, hogyan működik a világ. A címoldalról kiindulva többet megtudhatsz róla.

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

1. oldal
2. oldal
3. oldal
4. oldal
5. oldal
6. oldal
7. oldal
8. oldal
9. oldal

A lapokon nem működnek a linkek, de ezek igen:

KérdőívFórumEmail

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

10. oldal

További olvasnivalók:

(Klikk a címekre)

Téma Tartalom Megjegyzés

Ideológiák

Mik az ideológiák? Az ideológiák leegyszerűsítő, ám érthető és hatásos természete. Ahogyan gyakran politikai célokra használják őket, igyekeznek velük meggyőzni, mozgósítani az embereket. Miért fogékonyak az emberek az ideológiákra, és azok hogyan készülnek? Ahogy mindent meg lehet ideologizálni. A propaganda és a szlogenek. Ideológiák nagyban és kicsiben. A szabadság és az egyenlőség ideológiája. Hosszú, de érthető téma. Különösen azért hasznos, hogy ne essünk leegyszerűsítő magyarázatok áldozatául, ne tudjanak ideológiákkal manipulálni bennünket. (Ami nagyon sok emberrel megtörtént már, súlyos személyes és társadalmi következményekkel.)

Hit, ateizmus, agnoszticizmus

A hit és az ateizmus, ellentétük és hasonlóságuk a végletességükben. A dolgok függőben hagyásának, az agnoszticizmusnak a lehetősége, magyarázata és mérlege. A kétely. Ez egy rövid és érthető téma. A hitet és az ateizmust általában szembeállítani szokás, itt viszont a hasonlóságukat hangsúlyozom, abból a szempontból, hogy mindkettő egyaránt meg van győződve a saját igazáról. Ezzel szemben az agnoszticizmus nyitva hagyja az el nem dönthető kérdéseket, ami egy gyakorlatias hozzáállás, de meglehetnek a hátrányai is.

A siker motívuma

Mi a siker, az önértékelés, és hogyan értékelnek bennünket mások? Ezek kritériumai, azaz milyen feltételekkel tekintjük sikeresnek, tartjuk nagyra magunkat és másokat? A siker és egymás értékelésének fontossága az egyén és a társadalom számára. Hosszú téma, mely meglehetősen részletekbe menően boncolgatja a tartalomban jelzetteket, sok apró betűvel. Annyiból érdemes elolvasni legalább a kiemelteket, hogy ez az egyik legfontosabb erő, mely bennünket és embertársainkat mozgatja, viselkedésünket a társadalom érdekeinek megfelelő módon alakítja.

Továbbá közéleti aktualitásokra is szoktam reflektálni, a címlapon.
Azt is megnézheted, ha ide kattintasz.