web stats

Egyvilág

Iparizált világunk

Ha mobilról nézed, a következő linken találsz egy rövidített, könnyebben olvasható változatot:

MOBIL VÁLTOZAT

Az alábbi írást letöltheted doc vagy pdf formátumban is. Először kattints a következő linkre, majd a megjelenő lapon, ahogy áll, a legfelső sorban válaszd ki, melyik formátumot szeretnéd. (Amit itt alább látsz, azok ugyanis képek, ezért nem lehet kijelölni a szöveget, nem lehet keresni benne, nem működnek a linkek, és kinyomtatni sem egyszerű. A letölthető dokumentumokban mindez működik.)

LETÖLTÉS ÉS TOVÁBBI FEJEZETEK

Ugyanott elmondhatod a véleményedet is róla, a „kérdőív”, a „fórum” vagy az „email” linkek segítségével. Ezenkívül rengeteg más tartalmas olvasnivalót is találsz – ez itt ugyanis egy nagyobb mű része, mely módszeresen, de azért érthetően elmagyarázza, hogyan működik a világ. A címoldalról kiindulva többet megtudhatsz róla.

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

1. oldal
2. oldal
3. oldal
4. oldal
5. oldal
6. oldal
7. oldal
8. oldal
9. oldal
10. oldal
11. oldal
12. oldal
13. oldal
14. oldal
15. oldal
16. oldal
17. oldal
18. oldal
19. oldal

A lapokon nem működnek a linkek, de ezek igen:

KérdőívFórumEmail

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

20. oldal

További olvasnivalók:

(Klikk a címekre)

Téma Tartalom Megjegyzés

Specializáció és standardizáció

A specializáció és standardizáció, mint a modern gazdaság fontos jelenségei, úgy az emberek, mint számos más dolog (szervezetek, alkatrészek, stb…) tekintetében. Milyen előnyeik és hátrányaik vannak? A látókör szűkülése, a világ és a problémák széteső szemlélete. A specializáció és standardizáció emberi hatásai. 11 oldal, 3000 szó. Nem a leglényegibb téma, de egyfelől mindenkit érint, amennyiben majd mindenkinek van foglalkozása, megvan a maga szerepe a társadalom gépezetében; másfelől meg ezek eléggé általános és jelentős jelenségek, nem árt tehát, ha van egy képünk róluk, az előnyeikről és hátrányaikról.

Közgazdaságtan

A közgazdaságtan mibenléte és kiemelt helyzete presztízs és finanszírozás szempontjából. Mennyire lehet tiszta tudomány a közgazdaságtan? Egyszerűség és bonyolultság a gazdaságban; a gazdasági kérdéseket övező érdekek és politika; és a közgazdaságtan képlékenysége. A közgazdászok jellemzői és anyagias közelítésmódjuk. A gazdasághoz való megfelelő hozzáállás. 10 oldal, 3000 szó. Összességében valamivel részletesebb, mint amennyit a laikusnak tudnia kell a témáról, viszonylag sok is benne az apróbetű. Alaposabban elolvasni azoknak érdemesebb, akinek van közük a közgazdaságtanhoz – de a többiek számára is van benne tanulság: hogy hogyan elemzik gazdaságot, ami ugye mindannyiunk zsebére megy, különösen, ami a közgazdaságtan képlékenységét, annak manipulatív felhasználását illeti.

Globális problémák

A globális problémák: a fogyatkozó készletek, a környezetszennyezés, a felmelegedés, stb… A pazarlás és a túlnépesedés, mint a két fő gond. Miért nehéz kezelni a globális problémákat? A problémákhoz való jelenlegi hozzáállás, és hogyan kellene hozzájuk állnunk. Prognózis: mire lehet számítani a jövőben? Az emberiség sodródása és egy világállam lehetősége. 24 oldal, 6400 szó. Hosszú, de érthető téma. A lényege az, hogy a globális problémákkal jelenleg nem foglalkozunk eleget, pedig fontos lenne, és, ahogy az emberek gondolkoznak, ahogy a dolgok mennek a világban, remény sincs sok, hogy a helyzet egyhamar érdemben változzon. Mostani állapotában annyi hibája van a leírtaknak, hogy valójában már most nem születik annyira sok gyerek, a szegényebb helyek nagy részén sem. Erről utólag értesültem. A végleges verzióban korrigálva lesz.

Továbbá közéleti aktualitásokra is szoktam reflektálni, a címlapon.
Azt is megnézheted, ha ide kattintasz.