web stats

Egyvilág

Igazságosság

Ha mobilról nézed, a következő linken találsz egy rövidített, könnyebben olvasható változatot:

MOBIL VÁLTOZAT

Az alábbi írást letöltheted doc vagy pdf formátumban is. Először kattints a következő linkre, majd a megjelenő lapon, ahogy áll, a legfelső sorban válaszd ki, melyik formátumot szeretnéd. (Amit itt alább látsz, azok ugyanis képek, ezért nem lehet kijelölni a szöveget, nem lehet keresni benne, nem működnek a linkek, és kinyomtatni sem egyszerű. A letölthető dokumentumokban mindez működik.)

LETÖLTÉS ÉS TOVÁBBI FEJEZETEK

Ugyanott elmondhatod a véleményedet is róla, a „kérdőív”, a „fórum” vagy az „email” linkek segítségével. Ezenkívül rengeteg más tartalmas olvasnivalót is találsz – ez itt ugyanis egy nagyobb mű része, mely módszeresen, de azért érthetően elmagyarázza, hogyan működik a világ. A címoldalról kiindulva többet megtudhatsz róla.

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

1. oldal
2. oldal
3. oldal
4. oldal
5. oldal
6. oldal

A lapokon nem működnek a linkek, de ezek igen:

KérdőívFórumEmail

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

7. oldal

További olvasnivalók:

(Klikk a címekre)

Téma Tartalom Megjegyzés

Az etika alapjai

Az etika, azaz a helyes és helytelen kérdésköre: hogyan viselkedjünk másokkal, és mit érdemel az ember? Az etika fontossága. Miből ered az etika? Az etika érzék és az azt megtöltő etikai elvek. Az etikai elvek sokfélesége – és hogy az Egyvilág szerint a helyes alapvetően a boldogságból fakad. Az etikai rendszerek tökéletlensége, például, hogy gyakran embertelen dolgokat is helyesnek minősítenek. Az etika kapcsolata más jelenségekkel: az értékekkel, a vallással és ideológiákkal, a sikerrel, stb… 10 oldal, 3200 szó, az etika fejezet bevezető darabja. A helyes és helytelen, jó és rossz dolgai örök kérdések, nagy befolyással vannak egyéni életünkre és a világ dolgaira is. Az etika vizsgálatával hatékony eszközhöz juthatunk ezek jobbá tételére – érdemes hát behatóbban foglalkozni vele. Az etika fejezeten kívül van még néhány kapcsolódó téma a műben: ‘Az etika elvei’, ‘A jóság és etika ápolása’ és a ‘Hogyan érdemes jónak lenni’ címűek.

Egyenlőtlenség

Az egyenlőtlenségek mértéke és alakulása a világban. A szerencse, egyenlőtlenség és igazságtalanság viszonya. Milyen tényezők befolyásolják az egyenlőtlenségeket? Egyenlőtlenségek és politika. Hogy a nagyobb egyenlőségért jellemzően a gazdasági hatékonyság csökkenésével kell fizetni. Az egyenlőtlenségek megélése, hátrányai és előnyei. Teljes egyenlőség helyett miket várnak el inkább az emberek? Az egyenlőtlenségek ellenőrzés alatt tartása és kezelésének eszközei. 25 oldal, 6200 szó. Hosszú, de érthető és igencsak fajsúlyos téma. Hogy miért, azt nem kell sokat magyarázni: az egyenlőtlenség a társadalmak örök jellemzője, a vele járó szegénység és feszültségek pedig jelenleg is súlyos problémák.

Vallás

A vallásos szubsztancia, dogma és intézményrendszer. Milyen hasonlóságok és különbségek vannak a dogmák és az ideológiák között? A vallás és az igazság viszonya: hogy a dogmát nem kell szó szerint venni, és hogy nem lehet egyszerre minden vallásnak igaza. Milyen egyéni és társadalmi hasznai és kárai vannak a vallásnak? Visszásságok a vallással kapcsolatban. 13 oldal, 3900 szó. Megpróbál objektív és kiegyensúlyozott képet nyújtani a vallásról. Lásd hozzá a ‘Hit, ateizmus, agnoszticizmus’ témát is.

Továbbá közéleti aktualitásokra is szoktam reflektálni, a címlapon.
Azt is megnézheted, ha ide kattintasz.