web stats

Egyvilág

A kultúra és az ember

Ha mobilról nézed, a következő linken találsz egy rövidített, könnyebben olvasható változatot:

MOBIL VÁLTOZAT

Az alábbi írást letöltheted doc vagy pdf formátumban is. Először kattints a következő linkre, majd a megjelenő lapon, ahogy áll, a legfelső sorban válaszd ki, melyik formátumot szeretnéd. (Amit itt alább látsz, azok ugyanis képek, ezért nem lehet kijelölni a szöveget, nem lehet keresni benne, nem működnek a linkek, és kinyomtatni sem egyszerű. A letölthető dokumentumokban mindez működik.)

LETÖLTÉS ÉS TOVÁBBI FEJEZETEK

Ugyanott elmondhatod a véleményedet is róla, a „kérdőív”, a „fórum” vagy az „email” linkek segítségével. Ezenkívül rengeteg más tartalmas olvasnivalót is találsz – ez itt ugyanis egy nagyobb mű része, mely módszeresen, de azért érthetően elmagyarázza, hogyan működik a világ. A címoldalról kiindulva többet megtudhatsz róla.

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

1. oldal
2. oldal
3. oldal
4. oldal
5. oldal
6. oldal
7. oldal
8. oldal
9. oldal
10. oldal
11. oldal
12. oldal
13. oldal
14. oldal
15. oldal
16. oldal
17. oldal
18. oldal
19. oldal

A lapokon nem működnek a linkek, de ezek igen:

KérdőívFórumEmail

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

20. oldal

További olvasnivalók:

(Klikk a címekre)

Téma Tartalom Megjegyzés

Globalizáció

A globalizáció jelentése, rövid története, jellemzői. Hatása a gazdasági növekedésre és fejlődésre. Hogyan befolyásolja a globalizáció a tőke és a munkaerő helyzetét, az egyenlőtlenségeket? A kulturális globalizáció. A globalizáció hasznai és kárai. Mit kellene tenni a globalizációval, és mi várható a jövőben? 16 oldal, 4400 szó, és érthető. A globalizáció a mai világ alapvető jelensége, mindenkit érint, ráadásul igencsak meg is osztja az embereket. Érdemes tehát képben lenni felőle, azért is, hogy kiegyensúlyozott véleményt tudjunk alkotni róla.

Demokrácia és diktatúra

A jólét és biztonság fontossága az embereknek, a szabadság másodlagossága. Milyen előnyei-hátrányai vannak a demokráciának és a diktatúrának? A demokráciában tapasztalható visszásságok. Mikor lehet létjogosultsága a diktatúrának, és mi kell a jól működő demokráciához? A rendszerek mérlege. Néhány további tanulságos megállapítás a politikáról. 15 oldal, 4000 szó. Érthető és tanulságos, elsősorban annyiból, hogy megvilágítja a számos előnnyel rendelkező, mégis tökéletlen demokrácia hátulütőit, visszásságait, illetve, hogy a sok szempontból hátrányos diktatúra esetenként mégis elfogadható lehet. További tanulságok például, hogy a politika azt szereti, ha a nép kezelhető, vagy a „mérleg nyelve” pártok előnyös helyzete.

Gazdasági növekedés és fejlődés

A GDP és annak változása, mint a gazdaság méretének, növekedésének mértéke. Miért méri tökéletlenül a GDP a jólétet? Mitől függ, hogy melyik ország gazdag és melyik szegény? A globalizáció és a gazdasági növekedés, fejlődés kapcsolata. A gazdasági fejlődés, vagyis a jólét emelkedése. Mik kellenek a jóléthez: a jólét tényezői. A gazdasági fejlődés elősegítése, azaz a gazdasági fejlesztés. Hogyan lehet felzárkóztatni egy elmaradott országot? A segélyezés árnyoldalai. 18 oldal, 5200 szó. Meglehetősen informatív téma; például, a gazdasági növekedésről, a GDP-ről naponta hall az ember, itt pedig mindent megtudhatunk róluk, amit kell. Az írásnak ez a része eléggé elméleti, a többi viszont könnyen érthető. Nem utolsósorban pedig tanulságok is vannak benne, különösen hogy a GDP nem minden, valamint a segélyezés árnyoldalairól mondottak.

Továbbá közéleti aktualitásokra is szoktam reflektálni, a címlapon.
Azt is megnézheted, ha ide kattintasz.