web stats

Egyvilág

Ember, társadalom és család a modern világban

Ha mobilról nézed, a következő linken találsz egy rövidített, könnyebben olvasható változatot:

MOBIL VÁLTOZAT

Az alábbi írást letöltheted doc vagy pdf formátumban is. Először kattints a következő linkre, majd a megjelenő lapon, ahogy áll, a legfelső sorban válaszd ki, melyik formátumot szeretnéd. (Amit itt alább látsz, azok ugyanis képek, ezért nem lehet kijelölni a szöveget, nem lehet keresni benne, nem működnek a linkek, és kinyomtatni sem egyszerű. A letölthető dokumentumokban mindez működik.)

LETÖLTÉS ÉS TOVÁBBI FEJEZETEK

Ugyanott elmondhatod a véleményedet is róla, a „kérdőív”, a „fórum” vagy az „email” linkek segítségével. Ezenkívül rengeteg más tartalmas olvasnivalót is találsz – ez itt ugyanis egy nagyobb mű része, mely módszeresen, de azért érthetően elmagyarázza, hogyan működik a világ. A címoldalról kiindulva többet megtudhatsz róla.

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

1. oldal
2. oldal
3. oldal
4. oldal
5. oldal
6. oldal
7. oldal
8. oldal
9. oldal
10. oldal
11. oldal
12. oldal
13. oldal
14. oldal
15. oldal
16. oldal
17. oldal
18. oldal
19. oldal
20. oldal
21. oldal

A lapokon nem működnek a linkek, de ezek igen:

KérdőívFórumEmail

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

22. oldal

További olvasnivalók:

(Klikk a címekre)

Téma Tartalom Megjegyzés

A piac gyakorlati hiányosságai

A piac számos gyakorlati hiányossága: a piac öngerjesztő folyamatai, rövid távú szemlélete, a túlzott kockázatvállalás, etikai gondok, növekvő társadalmi egyenlőtlenségek, környezeti problémák, az erőforrások pazarlása, stb… 18 oldal, 4900 szó. Széleskörűen és érthetően összefoglalja, mi a gond a piaccal a gyakorlat szempontjából. Lásd még hozzá ‘A piac elvi korlátai’ és ‘A piac előnyei’ témákat is, hogy objektív mérleget tudjunk vonni a piacról.

Iparizált világunk

A mai világ iparszerűsége, ahogy a világ, és abban sok minden már úgy működik, mint egy nagy gépezet. Az ember helyzete az iparizált világban. Milyen gondokat okoz a termelékenység növekedése? A kevésbé értelmes emberek problémái a modern gazdaságban. A technika jelenleg tapasztalható felértékelődése, és annak hátrányai. Az iparizáltság és a technika előnyei. A különféle tevékenységek fejlődésének három fázisa: „művészet” – „tudomány” – „ipar”. 18 oldal, 5100 szó. Ebben a témában is elgondolkodhatunk róla, hogy minek a közepén élünk, és milyen szerepet játszunk magunk a nagy gépezetben. Az is érdekes, hogy egyre könnyebben termelünk, és ez sokak számára mégis inkább problémákat okoz. A húsbavágóbb mondanivaló mellett vannak benne filozofikusabb részek is, például az említett három fázis, vagy a gazdasági tevékenység szorosan összekapcsolódó hálózatának felvillantása.

Párkapcsolat és szexualitás

A párkapcsolatok mögöttes tényezői: az őket kialakító és fenntartó vonzás és nyomás, a párkapcsolati szerepek és a párkapcsolatok körül tapasztalható képmutatás. A párkapcsolat, mint közös vállalkozás és közügy. A szexuális vágy elfogadása és kielégítése. Milyen különbségek vannak a férfiak és nők szexualitásában? Szexualitás a mai világban. Viszonylag hosszú, de érthető és mindenkit érintő téma. Segítségével felfigyelhetünk a párkapcsolatok néhány általában háttérben maradó, mégis jelentős tulajdonságára. Ezen kívül a szexualitást is segíthet nyíltabban szemlélni, okosabban kezelni, megérteni egymás ebbéli különbségeit, valamint látni a szexualitás új helyzetét, ipari felhasználását a modern világban. (A párkapcsolatokra vonatkozó gyakorlati tanácsokért lásd ‘A párkapcsolat praktikái’ témát.)

Továbbá közéleti aktualitásokra is szoktam reflektálni, a címlapon.
Azt is megnézheted, ha ide kattintasz.