web stats

Egyvilág

Fogalmak, szimbólumok, jelentés

Ha mobilról nézed, a következő linken találsz egy rövidített, könnyebben olvasható változatot:

MOBIL VÁLTOZAT

Az alábbi írást letöltheted doc vagy pdf formátumban is. Először kattints a következő linkre, majd a megjelenő lapon, ahogy áll, a legfelső sorban válaszd ki, melyik formátumot szeretnéd. (Amit itt alább látsz, azok ugyanis képek, ezért nem lehet kijelölni a szöveget, nem lehet keresni benne, nem működnek a linkek, és kinyomtatni sem egyszerű. A letölthető dokumentumokban mindez működik.)

LETÖLTÉS ÉS TOVÁBBI FEJEZETEK

Ugyanott elmondhatod a véleményedet is róla, a „kérdőív”, a „fórum” vagy az „email” linkek segítségével. Ezenkívül rengeteg más tartalmas olvasnivalót is találsz – ez itt ugyanis egy nagyobb mű része, mely módszeresen, de azért érthetően elmagyarázza, hogyan működik a világ. A címoldalról kiindulva többet megtudhatsz róla.

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

1. oldal
2. oldal
3. oldal
4. oldal
5. oldal
6. oldal
7. oldal
8. oldal
9. oldal

A lapokon nem működnek a linkek, de ezek igen:

KérdőívFórumEmail

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

10. oldal

További olvasnivalók:

(Klikk a címekre)

Téma Tartalom Megjegyzés

Forma, öntudat és érzékek

Az érzékelés szelektivitása, rekonstruáltsága, relativitása, interpretáltsága, értelmezettsége és néhány egyéb jellemzője. A biológiai forma és az öntudat kapcsolata az érzékekkel. Viszonylag rövid és érthető téma. Számos érdekes dologra hívja fel a figyelmet érzékeinkkel kapcsolatban, melyek nem biztos, hogy feltűntek eddig, annak ellenére, hogy folyamatosan használjuk őket. Van benne néhány látványos kép is, szemléltetendő, hogy amit látunk, az jelentős részben bennünk alakul ki.

Forma, öntudat és gondolkodás

Hogyan befolyásolja életünk biológiai és társadalmi formája a gondolkozásunkat, és milyen formától független elemei vannak neki? Viszonylag hosszú és igen filozofikus téma, gyakorlatilag végig kis betűvel szedve. Van benne egy-két érdekesség, például, hogy hogyan antropomorfizáljuk, ruházzuk fel emberi tulajdonságokkal a dolgokat, de nagyrészt csak összegyűjti és rendezi más témák idevágó gondolatait. Inkább csak azoknak ajánlható, akik szívesen filozofálnak el mélyebben arról, hogy hogyan gondolkozunk, és azt hogyan befolyásolja a világ.

A szexualitás összetettsége

A sokféle mód, ahogyan az ember nemét definiálni lehet: a biológiai, a mentális, a társadalmi nem és a nemi identitás. A szexuális orientáció és a nemi szerep. A nemeket övező hagyományos kétpólusúság és annak feloldása. Normalitás és deviancia. Közepesen hosszú és eléggé érthető téma, mely mindazonáltal új elemekkel gazdagíthatja és rendezettebbé teheti azt, ahogyan a nemekről a mindennapokban gondolkozunk. Egyúttal segíthet nyitottabbá válni általában is, és jobban elfogadni önmagunkat.

Továbbá közéleti aktualitásokra is szoktam reflektálni, a címlapon.
Azt is megnézheted, ha ide kattintasz.