web stats

Egyvilág

Forma, öntudat, motivációk és érzelmek

Ha mobilról nézed, a következő linken találsz egy rövidített, könnyebben olvasható változatot:

MOBIL VÁLTOZAT

Az alábbi írást letöltheted doc vagy pdf formátumban is. Először kattints a következő linkre, majd a megjelenő lapon, ahogy áll, a legfelső sorban válaszd ki, melyik formátumot szeretnéd. (Amit itt alább látsz, azok ugyanis képek, ezért nem lehet kijelölni a szöveget, nem lehet keresni benne, nem működnek a linkek, és kinyomtatni sem egyszerű. A letölthető dokumentumokban mindez működik.)

LETÖLTÉS ÉS TOVÁBBI FEJEZETEK

Ugyanott elmondhatod a véleményedet is róla, a „kérdőív”, a „fórum” vagy az „email” linkek segítségével. Ezenkívül rengeteg más tartalmas olvasnivalót is találsz – ez itt ugyanis egy nagyobb mű része, mely módszeresen, de azért érthetően elmagyarázza, hogyan működik a világ. A címoldalról kiindulva többet megtudhatsz róla.

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

1. oldal
2. oldal
3. oldal
4. oldal
5. oldal
6. oldal
7. oldal
8. oldal
9. oldal
10. oldal

A lapokon nem működnek a linkek, de ezek igen:

KérdőívFórumEmail

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

11. oldal

További olvasnivalók:

(Klikk a címekre)

Téma Tartalom Megjegyzés

A siker motívuma

Mi a siker, az önértékelés, és hogyan értékelnek bennünket mások? Ezek kritériumai, azaz milyen feltételekkel tekintjük sikeresnek, tartjuk nagyra magunkat és másokat? A siker és egymás értékelésének fontossága az egyén és a társadalom számára. Hosszú téma, mely meglehetősen részletekbe menően boncolgatja a tartalomban jelzetteket, sok apró betűvel. Annyiból érdemes elolvasni legalább a kiemelteket, hogy ez az egyik legfontosabb erő, mely bennünket és embertársainkat mozgatja, viselkedésünket a társadalom érdekeinek megfelelő módon alakítja.

A boldogság eredete és a forma hatalma

Miért vagyunk képesek a boldogságra? A boldogság vágya, mint a bennünket mozgató erő. Életünk biológiai és társadalmi formájának hatalma felettünk. Viszonylag hosszú és nagyon filozofikus téma, túlnyomórészt kisbetűvel. A lényege az, hogy: 1) A boldogságra való képességünk nagyrészt azért van, hogy a viselkedésünk az említett formáknak megfelelő legyen; és 2) E formák nagy hatalommal bírnak felettünk. (Bár az öntudatunk révén azért szabadabbá váltunk.) Akit a gyakorlati dolgok érdekelnek, nyugodtan kihagyhatja.

Az elme szerkezete

Mi az elme, és hogyan épül fel? Az elme és az öntudat önálló, megjelenésük formájától független minősége. Az elme három szerkezeti eleme: a „számítógép”, a lélek és a tudat. Viszonylag hosszú és elvont téma. Jelentős része a saját elmélkedéseim eredménye, és ez igaz az egész ‘Elme’ részre is. Az elme itt felvázolt modellje nem egy teljes vagy tudományos modell, ellenben egyszerű és praktikus, mellyel az ember a gyakorlatban jól elboldogul, és a lényeget szerintem megfogja. Fontos még, hogy néhány szót, például a lelket is, a köznapitól némileg eltérő értelemben használok.

Továbbá közéleti aktualitásokra is szoktam reflektálni, a címlapon.
Azt is megnézheted, ha ide kattintasz.