web stats

Egyvilág

Címkék, szerepek, identitások

Ha mobilról nézed, a következő linken találsz egy rövidített, könnyebben olvasható változatot:

MOBIL VÁLTOZAT

Az alábbi írást letöltheted doc vagy pdf formátumban is. Először kattints a következő linkre, majd a megjelenő lapon, ahogy áll, a legfelső sorban válaszd ki, melyik formátumot szeretnéd. (Amit itt alább látsz, azok ugyanis képek, ezért nem lehet kijelölni a szöveget, nem lehet keresni benne, nem működnek a linkek, és kinyomtatni sem egyszerű. A letölthető dokumentumokban mindez működik.)

LETÖLTÉS ÉS TOVÁBBI FEJEZETEK

Ugyanott elmondhatod a véleményedet is róla, a „kérdőív”, a „fórum” vagy az „email” linkek segítségével. Ezenkívül rengeteg más tartalmas olvasnivalót is találsz – ez itt ugyanis egy nagyobb mű része, mely módszeresen, de azért érthetően elmagyarázza, hogyan működik a világ. A címoldalról kiindulva többet megtudhatsz róla.

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

1. oldal
2. oldal
3. oldal
4. oldal
5. oldal
6. oldal
7. oldal
8. oldal
9. oldal
10. oldal
11. oldal
12. oldal

A lapokon nem működnek a linkek, de ezek igen:

KérdőívFórumEmail

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

13. oldal

További olvasnivalók:

(Klikk a címekre)

Téma Tartalom Megjegyzés

A szexualitás összetettsége

A sokféle mód, ahogyan az ember nemét definiálni lehet: a biológiai, a mentális, a társadalmi nem és a nemi identitás. A szexuális orientáció és a nemi szerep. A nemeket övező hagyományos kétpólusúság és annak feloldása. Normalitás és deviancia. Közepesen hosszú és eléggé érthető téma, mely mindazonáltal új elemekkel gazdagíthatja és rendezettebbé teheti azt, ahogyan a nemekről a mindennapokban gondolkozunk. Egyúttal segíthet nyitottabbá válni általában is, és jobban elfogadni önmagunkat.

A siker motívuma

Mi a siker, az önértékelés, és hogyan értékelnek bennünket mások? Ezek kritériumai, azaz milyen feltételekkel tekintjük sikeresnek, tartjuk nagyra magunkat és másokat? A siker és egymás értékelésének fontossága az egyén és a társadalom számára. Hosszú téma, mely meglehetősen részletekbe menően boncolgatja a tartalomban jelzetteket, sok apró betűvel. Annyiból érdemes elolvasni legalább a kiemelteket, hogy ez az egyik legfontosabb erő, mely bennünket és embertársainkat mozgatja, viselkedésünket a társadalom érdekeinek megfelelő módon alakítja.

A csoportok alapvető jellemzői

Milyen erők tartják össze a csoportokat: a csoport tagjainak közös jellemzői, a közös identitás, az érdekek szerepe és egyéb tényezők. A csoportokra jellemző jelenségek összefoglalása. Viszonylag rövid és érthető téma, néhány fontos tanulsággal, a ‘Csoportok’ fejezet első darabja. A csoportokkal azért érdemes foglalkozni, mert az ember csoportokban él, a szakmai közösségektől kezdve a nemzetekig, és jó tudni, hogyan viselkedik ezekben, hogy hogyan működnek a csoportok, és milyen problémákat vetnek fel.

Továbbá közéleti aktualitásokra is szoktam reflektálni, a címlapon.
Azt is megnézheted, ha ide kattintasz.