web stats

Egyvilág

A minőség felismerése a művészetben

Ha mobilról nézed, a következő linken találsz egy rövidített, könnyebben olvasható változatot:

MOBIL VÁLTOZAT

Az alábbi írást letöltheted doc vagy pdf formátumban is. Először kattints a következő linkre, majd a megjelenő lapon, ahogy áll, a legfelső sorban válaszd ki, melyik formátumot szeretnéd. (Amit itt alább látsz, azok ugyanis képek, ezért nem lehet kijelölni a szöveget, nem lehet keresni benne, nem működnek a linkek, és kinyomtatni sem egyszerű. A letölthető dokumentumokban mindez működik.)

LETÖLTÉS ÉS TOVÁBBI FEJEZETEK

Ugyanott elmondhatod a véleményedet is róla, a „kérdőív”, a „fórum” vagy az „email” linkek segítségével. Ezenkívül rengeteg más tartalmas olvasnivalót is találsz – ez itt ugyanis egy nagyobb mű része, mely módszeresen, de azért érthetően elmagyarázza, hogyan működik a világ. A címoldalról kiindulva többet megtudhatsz róla.

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

1. oldal
2. oldal
3. oldal
4. oldal
5. oldal
6. oldal
7. oldal

A lapokon nem működnek a linkek, de ezek igen:

KérdőívFórumEmail

(Ajánlom még: Facebook-csoport; Facebook lap)

8. oldal

További olvasnivalók:

(Klikk a címekre)

Téma Tartalom Megjegyzés

Az alkotások megítélésének tényezői

Mi minden van hatással arra, hogy a művészeti alkotásokat, alkotókat hogyan ítélik meg, melyikük lesz elismert, melyikük nyer díjakat, melyikük lesz híres. Amilyen nagyban befolyásolják a különböző művek megítélését azok „címkéi”, pl. az alkotó személye, vagy hogy kapott-e díjakat. A művek értékváltozása és értékállósága. 11 oldal, 3100 szó. A legnagyobb tanulság benne az, hogy a siker, az elismertség, a hírnév távolról sem csak a minőségen múlik.

Nemzet

Mi az, hogy nemzet, ország, nép és állam? Miktől érzik összetartozónak magukat a nemzetek? A kultúra és a nyelv szerepe, a csoportképző tényezők kezdeti hiánya, illetve ahogy megkeresik, megteremtik ezeket. A nemzeti identitás. Ahogy a népeket, nemzeteket egységesnek tekintik, holott sokféle törésvonal szabdalhatja őket: a hatalmon lévők és a nép, elnyomók és elnyomottak, stb… A különféle nemzetek mentalitása: kelet és nyugat, észak és dél, nagy és kicsi. A nemzet létének mérlege. Viszonylag rövid és érthető téma. Tanulságos benne, ahogy a nemzet az elején megkeresi, megteremti a saját hőseit, ikonjait, nemzeti jelképeit, csoportképző tényezőit – majd miután már megvan, ami kell, csökken az igény irántuk. Másrészt segít meglátnunk a népeken, nemzeteken belüli törésvonalakat, hogy általában nincs olyan, hogy egységes „ők”.

Hit, ateizmus, agnoszticizmus

A hit és az ateizmus, ellentétük és hasonlóságuk a végletességükben. A dolgok függőben hagyásának, az agnoszticizmusnak a lehetősége, magyarázata és mérlege. A kétely. Ez egy rövid és érthető téma. A hitet és az ateizmust általában szembeállítani szokás, itt viszont a hasonlóságukat hangsúlyozom, abból a szempontból, hogy mindkettő egyaránt meg van győződve a saját igazáról. Ezzel szemben az agnoszticizmus nyitva hagyja az el nem dönthető kérdéseket, ami egy gyakorlatias hozzáállás, de meglehetnek a hátrányai is.

Továbbá közéleti aktualitásokra is szoktam reflektálni, a címlapon.
Azt is megnézheted, ha ide kattintasz.